Choć Wielkanoc 2012 roku już za nami, to echa Dzwonów Zmartwychwstania jeszcze tkwią w naszej pamięci , jeszcze nie skończył się okres obchodów tego Święta. Wracamy do rodzinnych spotkań i jak co roku Absolwenci Liceum Tomasza Zana, spotykamy się w ten wiosenny czas, bo przecież stanowimy bardzo liczną, społeczną rodzinę. Do gościnnych murów budynku naszej Szkoły przyszliśmy 21 kwietnia o godz. 10.00, by w świątecznym nastroju potwierdzić pamięć o naszych profesorach, o sobie , o Szkole, po prostu, żeby pobyć razem.

Nasza uroczystość w tym roku miała szczególny charakter. Zarząd Towarzystwa Absolwentów po uzyskaniu zgody zebranych Koleżanek i Kolegów wyróżnił 8 osób Dyplomami Honorowego Członka naszej organizacji, za Ich zaangażowanie w obronę interesów Liceum Zana, za wieloletnią pracę w Zarządzie Towarzystwa.

Ale to nie jedyny powód, aby nazwać to spotkanie szczególnym. Jesteśmy zaszczyceni, że był z nami Absolwent naszej Szkoły, Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Henryk Hoser. W serdecznych słowach zwrócił się do zebranych i oprócz tradycyjnych życzeń podkreślił niemałe zasługi w kształtowaniu wielu wybitnych osobowości znanych i szanowanych na świecie , Absolwentów tego ponad 90-cioletniego Liceum . Kolejny raz doznaliśmy uczucia dumy, że nas, właśnie nas też ukształtowała ta Szkoła.

Z przykrością odnotowaliśmy fakt nieobecności Jego Eminencji prof. Marka Krawczyka, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, również Absolwenta Liceum Zana .Rozumiemy, że ważne sprawy uniemożliwiły Panu Profesorowi przyjazd do Pruszkowa. Nie tracimy jednak nadziei na spotkania w przyszłości, serdecznie zapraszamy.

Oczywiście, nie zabrakło prezydenta miasta, Pana Jana Starzyńskiego, Pani Małgorzaty Kucharskiej – obecnej dyrektor Liceum, jego dawnych dyrektorów , byłych i obecnych profesorów. Wyjątkowymi gośćmi były też pra..pra..prawnuczki Patrona Szkoły, Tomasza Zana : Pani Teresa Falkowska i Pani Monika Rozdejczer. Obie Panie nosiły panieńskie nazwisko Zan. Powitaliśmy Je bardzo serdecznie świadomi , że zbliżyła się do nas historia i jakaś maleńka, niewidzialna cząsteczka Tomasza jest z nami.

Wielebny Ksiądz Marian Mikołajczak, proboszcz kościoła p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie, poświęcił ten symbol nowego, rodzącego się życia – jajka i czas składania indywidualnych życzeń poprzedził profesjonalny występ artystyczny Kol. Elżbiety Marciniak. Wiersze o tematyce Święta Zmartwychwstania na zmianę z dobrze dobranymi do chwili muzyką i piosenkami wprowadziły zebranych w podniosły nastrój.

Wszystko to sprawiło, że bez przesady można nazwać to Spotkanie wyjątkowym.

Barbara Łosiewicz-Ratyńska – matura 1953

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty