SINFONIA VIVA powstała w 1998 roku, założona przez Tomasza Radziwonowicza, który prowadzi ją do dziś . Według słów krytyków – to najbardziej wszechstronna orkiestra w Polsce, posiadająca olbrzymi repertuar i imponującą dyskografię / ponad 50 albumów CD /. Płyty SINFONIA VIVA z opracowaniami muzyki filmowej często goszczą na antenach polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych. Orkiestra gra wielkie dzieła muzyki oratoryjno- kantatowej / np. Requiem – W.A. Mozarta /, muzykę polską, koncerty i serenady, symfonie i utwory współczesne, muzykę jazzową, ale także repertuar lżejszy – muzykę popularną, opracowania najsłynniejszych przebojów i piosenek . Orkiestra nierzadko  jest   zapraszana /ze względu na wypracowane własne i rozpoznawalne brzmienie/  do rejestracji ścieżek dźwiękowych w filmie czy w teatrze. SINFONIA VIVA posiada: kilkanaście nagród, 9  nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk, prestiżowego   Złotego  Orfeusza w Paryżu za płytę z oratorium P. Anfosssiego, International Classical Music Award w kategorii Album Roku – Cannes 2016 – za płytę z muzyką  polską czy prestiżowe Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Monaco za DVD Chopin – The Space Concert .  Orkiestra składa się z ludzi młodych, których połączyła wspólna pasja muzykowania. .       
Na Pikniku w Zanie SINFONIA VIVA zaprezentuje arcydzieła Mozarta, Karłowicza, Chopina i Lutosławskiego, a także muzykę dla szerszego kręgu melomanów  – m. in. najbardziej znane melodie z  polskich  filmów.

Orkiestrę poprowadzą  –  absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana – maestro Bogdan Olędzki i Tomasz Radziwonowicz, który również wystąpi w roli konferansjera.  

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty