Istniejące od 28 lat Towarzystwo Absolwentów naszej Szkoły, integrując środowisko 'zaniaków’ co jakiś czas przyznaje wyróżniającym się Koleżankom i Kolegom status Członka Honorowego.
W tym roku otrzymało taki tytuł osiem osób, a wśród nich Kol. Helena Dobrowolska, maturzystka Liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie z 1930 roku, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, która w marcu bieżącego roku ukończyła 102 lata życia.
Wśród kilkutysięcznego grona Absolwentów, jakich przez ponad 90 lat swego istnienia wykształciło nasze Liceum, nie wiemy ilu z nich dożyło tak pięknego wieku. Jeśli Pani Halina nie jest jedyną stulatką w naszym środowisku, to na pewno jedną z bardzo niewielu.
Dyplom Honorowego Członka Towarzystwa Absolwentów Liceum im. Tomasza Zana wręczyliśmy Jubilatce w Jej mieszkaniu. Gospodyni nie kryła wzruszenia przyjmując gratulacje od Pani dyrektor naszej Szkoły – Małgorzaty Kucharskiej, przedstawicieli Zarządu Towarzystwa – Piotra Hosera i Barbary Łosiewicz – Ratyńskiej
Ponad stuletni życiowy staż w pewnym sensie upoważnia do różnego rodzaju ograniczeń, ale z Koleżanką Haliną los obszedł się łaskawie.
Uśmiechnięta, pełna radości życia i zadowolenia z posiadania licznej rodziny, ujmuje rozmówcę życzliwością, jasnością umysłu, poczuciem humoru. Doskonale orientuje się w aktualnych wydarzeniach, oczywiście w rozmowie powraca też do wspomnień udowadniając, jak wiele pamięta.
Jest autorką licznych wierszy, które przechowuje w dwóch, grubych albumach, część ich znajduje się w tomiku 'Zaniacy z poezją pod rękę’, wydanym na Jubileusz Liceum Zana .
W sympatycznej rozmowie padło trudne pytanie do Pani Haliny – jaką receptę może dać naszym Absolwentom na długowieczność: zasugerowała akceptację tego, co los nam daje, satysfakcję z każdego przeżytego dnia i to, że trzeba lubić ludzi, po prostu lubić, bez nienawiści, zazdrości i nietolerancji.
Dziękujemy za mądre słowa !

Całe środowisko 'zaniaków’ – Absolwenci, Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne składa Dostojnej Jubilatce Serdeczne Gratulacje, wyrazy Szczerego Podziwu i Szacunku, a także życzenia dużo zdrowia na wiele lat życia, i żeby nie dotknęła Jej żadne troska, żadne niebezpieczeństwo.

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty