Tradycją stają się spotkania absolwentów Zana w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku Spotkanie Opłatkowe w dniu 10 grudnia odbyło się, oczywiście, w gościnnych murach naszej Szkoły.
    Było nam bardzo miło usłyszeć z ust prezydenta Pruszkowa, Pani dyrektor naszego Liceum, a także księdza Roberta, serdeczne życzenia pomyślności dla nas, absolwentów, jak i powodzenia w dalszych losach Zana. Radosny gwar zebranych przy dzieleniu się Opłatkiem, swobodna, przyjazna atmosfera były dowodem, że jest nam ze sobą, tu, w tej Szkole bardzo dobrze, że czujemy się u siebie.
    Zabrakło nam Koleżanek śpiewających, które właśnie w tym dniu miały zaplanowane wcześniej nagrania, więc sami śpiewaliśmy kolędy, oczywiście nie tak profesjonalnie, jak Elżbieta, czy Ula, ale było radośnie, a wiersze Kol. Zbyszka Jerzyny w wykonaniu Kol. Barbary też dostarczyły nam pozytywnych emocji.
    Świąteczny nastrój, swobodna atmosfera sprawiły, że mikrofon wędrował z rąk do rąk, mieliśmy sobie coś do powiedzenia. Kol. Tadeusz, autor kilku publikacji przedstawił nam swoją nową książkę p.t. „Obrazki, przeważnie miniatury”. Tadzio jest absolwentem z 1950 roku, w swoich utworach-obrazkach przedstawia otaczającą rzeczywistość z lat wojny, konspiracji, jak i wydarzenia współczesne z dużą dozą dobrego humoru zabarwionego ironią posługując się ładnym polskim językiem.
    Absolwentów piszących jest więcej, Kol. Ryszard, też maturzysta z 1950 roku przyniósł swoją książkę zatytułowaną „Ostatni rozkaz”. Zafascynowany historią Polski opisuje w niej m.in. działalność organizacji konspiracyjnych w czasie II wojny, jak i obecnie działających, środowisk kombatanckich.
    Pewnie grudniowe spotkanie w serdecznej atmosferze trwało by jeszcze dłużej, gdyby nie fakt, że po uroczystości czekało nas Nadzwyczajne Zebranie członków Towarzystwa Absolwentów, na którym mieliśmy dokonać wyboru nowego Zarządu naszej organizacji /informowaliśmy o tym wcześniej /.
    W głosowaniu tajnym wybraliśmy nowy Zarząd, w skład którego weszły 3 nowe osoby, 4 z poprzedniej kadencji zmieniły tylko swoje funkcje i 2 osoby zachowały swoje poprzednie stanowiska. 14 grudnia Zarząd ukonstytuował się.
    Koleżankom i Kolegom, którzy zostali wybrani do władz Towarzystwa gratulujemy i życzymy, aby przez całe 5 lat trwania kadencji nie tracili motywacji do pracy społecznej, a znajdowali w niej największą satysfakcję.

/ZANIACY/

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty