Wieloletnią tradycją Towarzystwa Absolwentów jest dzielenie się opłatkiem w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Daje to poczucie więzi między nami i świadomość, że lata spędzone w Szkole głęboko zapadły w pamięci jej byłych uczniów.
Boże Narodzenie to dobry czas, by odnowić dawne przyjaźnie, wspominać lata młodości. Dziś ze wzruszeniem spotykamy naszych Profesorów, Koleżanki i Kolegów.
Spotkanie odbyło się w budynku Zana, od wielu dziesięcioleci niezmiennie takim samym, ciasnym, ale zawsze serdecznie witającym Absolwentów, dając nam poczucie, że jesteśmy „u siebie” że to Nasza Szkoła. Dziękujemy wszystkim kolejnym Dyrektorom za tę życzliwość zdając sobie sprawę, że organizacja spotkania kilkudziesięciu osób na terenie Szkoły w jakiś sposób zaburza jej działanie. Z wdzięcznością kłaniamy się nisko Dyrekcji.
W tym roku Spotkanie Opłatkowe odbyło się 16 grudnia, co ogłosiliśmy w miejscowej gazecie „Głos Pruszkowa” zapraszając na nie wszystkich Absolwentów.
Raptowny atak zimy : śnieg i ślizgawica sprawiły, że część Absolwentów nie dojechała, ale i tak było nas nie mało. Był między nami nasz szacowny Absolwent Jego Ekscelencja Ksiądz Abp Henryk Hoser, wielebny Ksiądz Marian Mikołajczak, odwiedził nas prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński, nie zabrakło na spotkaniu dawnych Dyrektorów naszego Liceum – Stefana Gierwatowskiego , Krystyny Szydłak, a także obecnej Pani Dyrektor Zana Małgorzaty Kucharskiej i profesorów. Przed tradycyjnym składaniem sobie życzeń odbyło się krótkie zebranie sprawozdawcze z rocznej działalności Towarzystwa Absolwentów, na którym wręczono DYPLOM HONOROWEGO CZŁONKA TOWARZYSTWA ABSOLWENTÓW Panu Prezydentowi Pruszkowa, JANOWI STARZYŃSKIEMU w podzięce za wieloletnią pomoc w przedsięwzięciach naszej organizacji . Drugą uhonorowaną osobą był Kolega JERZY BLANCARD, którego wyróżniliśmy za długi staż w Towarzystwie i wykonanie licznych prac graficznych dla naszego środowiska.
Wszystkim nam udzieliła się radość tego spotkania, pełne swobody, przyjacielskie rozmowy wtórowały z kolędami. Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz w roku.

Zarząd

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty