Podtrzymując wieloletnią tradycję absolwenci Liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie spotkali się w swojej Szkole 17 stycznia br., by podzielić się Opłatkiem.
    Obecność księdza Mariana Mikołajczaka, Jego modlitwa, śpiew kolęd sprawiły, że powrócił nastrój niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia, powstała przyjazna, ciepła atmosfera. Nasze zaproszenie przyjęli także Pan starosta Powiatu Pruszkowskiego Zdzisław Sipiera, wicestarosta Pan Krzysztof Rymuza, prezydent Pruszkowa Pan Jan Starzyński, Pani dyrektor Liceum Małgorzata Kucharska. Dziękujemy, jesteśmy wdzięczni naszym Gościom, że byli z nami.
    Radość spotkania zagłuszyła informacja, że Pani dyrektor kończy pracę w naszej Szkole i obejmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym. Kompetentna, zawsze życzliwa pomogła Towarzystwu Absolwentów w niejednej sprawie , jesteśmy bardzo wdzięczni za tę współpracę z nami, dziękujemy. Całe nasze środowisko żałuje, że Pani dyrektor odchodzi , jest lubiana i szanowana przez zaniaków i będzie nam brakowało Pani Małgorzaty. Jednocześnie życzymy Pani naczelnik wielu sukcesów w pracy. Zostajemy z nadzieją, że równie dobrze ułożą sie nasze relacje z nową dyrekcją Zana.
    Takie spotkanie po latach z kolegami ze szkolnej ławy to spotkanie z naszą młodością, budzą się wspomnienia, czuje się jakąś satysfakcję , radość. Ta radość bycia razem była w nas, jak zawsze na podobnych spotkaniach, ale jeszcze większą radość przyniosła obietnica Pana starosty, że będzie realizowana budowa nowej siedziby naszej Szkoły. Obecny na spotkaniu Pan Zdzisław Sipiera powiedział wprost, że jeszcze za Jego kadencji zostanie przecięta wstęga otwarcia nowego budynku Liceum Tomasza Zana. Absolwenci przyjęli to oświadczenie burzliwymi oklaskami, wszyscy powstali z miejsc, zapanowała ogólna radość i jednocześnie wiara, że tym razem ,ten Pan starosta dotrzyma słowa i doczekamy się chwili, kiedy to zasłużone, ponad 90-letnie Liceum będzie mogło funkcjonować w godnych dla siebie warunkach. Życzymy profesorom, uczniom, wszystkim absolwentom, całemu środowisku zanowskiemu, by tak się stało .

BR

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty