Marek Krawczyk(matura 1964r) profesor Katedry Chirurgi Ogólnej,Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM, były Rektor WUM (dwie kadencje 2008-2016 ) otrzymał Honorowe Członkostwo w Towarzystwie Chirurgów Amerykańskich ( American College of Sargeons ) za wybitne osiągnięcia w chirurgi, międzynarodową pozycję i wyróżniające się działania humanitarne.
Profesor dr. n. med. Marek Krawczyk jest czwartym polakiem który otrzymał ten tytuł przyznawany od 1913r.
Towarzystwo Absolwentów wyraża słowa uznania i gratuluje kol. Markowi Krawczykowi. To światowe wyróżnienie jest dla nas Absolwentów i dla Naszej Szkoły zaszczytem.
Niech będzie to wyróżnienie jednym z osiągnięć na jubileusz 100-tu lecia „Naszej Budy” Życzymy dużo zdrowia .
 
Zarząd Towarzystwa Absolwentów

 

” Andrzej 'Billu’ Nowak o Koledze z klasy”

Kolejne wspaniałe wyróżnienie dla naszego kolegi, przyjaciela, wychowanka i absolwenta naszego Liceum, profesora Marka Krawczyka.

Po wielkim uhonorowaniu przez papieża Franciszka medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” otrzymał kolejne wspaniałe wyróżnienie. 

Honorowe Członkostwo w Towarzystwie Chirurgów Amerykańskich „ American College of Surgeons”.

Po otrzymaniu medalu papieskiego powiedział, że jego największym sukcesem życiowym jest „ to, że został lekarzem, że może pomagać”. 

W laudacji ks. prof. Krzysztof Pawlina podkreślił, że prof. Marek Krawczyk

to człowiek wiedzy i zasad prawości. Jego pacjenci dziękowali mu, że jest nie tylko wspaniałym lekarzem, ale jednocześnie człowiekiem z sercem na dłoni, ciepłym, oddanym pacjentowi, że podnosi człowieka na duchu.

Profesor Marek Krawczyk, to Wielki Człowiek, Wielki Przyjaciel Człowieka. 

autor Andrzej „Billu” Nowak

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty