Kultywując tradycje Towarzystwa w dniu 07 kwietnia spotkaliśmy się w Szkole z okazji Świąt Wielkiej Nocy. W roli gospodarzy Spotkania wystąpili: kol. Cezary Grzelak – Prezes Zarządu Towarzystwa oraz Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Król. W spotkaniu udział wzięło około 70 absolwentów i zaproszonych gości. Gościliśmy m.in. Pana Jana Starzyńskiego Prezydenta Pruszkowa, Księdza Mariana Mikołajczyka Proboszcza Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie oraz Panią Kingę Mućka – Przewodniczącą Rady Rodziców w naszej Szkole.

Ksiądz Mikołajczyk przekazał kilka refleksji na temat Świąt Wielkiej Nocy oraz poświęcił tradycyjne jajka. Po wspólnej modlitwie, złożyliśmy sobie życzenia.

Kol. Grzelak przekazał informację nt. najstarszej żyjącej absolwentki naszej Szkoły kol. Haliny Dobrowolskiej oraz umożliwił obejrzenie relacji z wizyty uczniów naszej Szkoły u kol. Haliny. Podkreślić należy, że kol. Halina Dobrowolska kilka dniu później skończyła 108 lat. Z tej okazji wizytę kol. Halinie Dobrowolskiej złożyła młodzież naszej Szkoły, dyrekcja oraz kol. Cezary Grzelak, który wręczył jubilatce Medal Towarzystwa Zaniaków. W spotkaniu tym brał również udział Prezydent Pruszkowa Pan Jan Starzyński oraz Starosta Krzysztof Rymuza, również absolwent naszej Szkoły.

Spotkanie Świąteczne uświetniło jeszcze jedno miłe i ważne zdarzenie – odsłonięcie Ściany Prof. Prusaka. Instalacja ta znajduje się na holu na pierwszym piętrze Szkoły. Celem stworzenia tej instalacji było upamiętnienie wspaniałego profesora naszej Szkoły oraz niepowtarzalnego dzieła profesora i uczniów Szkoły tj. Sali Pompejańskiej. Instalacja składa się z dwóch fresków, wyciętych z Sali Pompejańskiej i zakonserwowanych dzięki przychylności Starosty Pruszkowskiego. Pozostałe elementy instalacji to dwie olejne kopie obrazów profesora oraz wykonane przez ucznia prof. Prusaka kol. Jana Gołębiewskiego portret profesora Prusaka i krótka notka biograficzna. Całość odcinają dwie kolumny wzorowane na kolumnach z Sali Pompejańskiej. Stworzenie tej instalacji możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego. Oprócz refleksji nad kształceniem w naszej Szkole w minionych latach i jego związkiem jego efektów ze wspaniałą kadrą profesorską, przekazanych przez kol. Janka Gołębiewskiego, nie zabrakło elementów zabawnych jak choćby spór naszych kolegów o to gdzie znajdują się obiekty uwiecznione przez Prof. Prusaka.

Końcowa część spotkania upłynęła na rozmowach i zapoznaniu się ze Szkołą koleżanek i kolegów, którzy nie mieli jeszcze okazji być w nowym budynku Szkoły.

Strona 100 lecia Zana

Logo 100 lecia

Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki

Dokumenty