Jak co roku spotkaliśmy się w Zanie na „JAJECZKU”, czyli Świątecznym spotkaniu z okazji Świąt Wielkanocnych.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Towarzystwa oraz absolwenci i przyjaciele Szkoły. Miejscowe władze reprezentowane były przez absolwentów Zana: Krzysztofa Rymuzę – Starostę Pruszkowskiego, Pawła Makucha – Prezydenta Miasta Pruszkowa, Konrada Sipierę – Zastępcę Prezydenta Miasta Pruszkowa oraz Małgorzatę Pachecką – Wójta Gminy Michałowice. Ponadto w „JAJECZKU” wzięły udział przedstawicielki pruszkowskiej kultury – również absolwentki naszej Szkoły: Ewa Sowa – Dyrektor MDK „Kamyk” oraz Anna Dudziec – Prezes Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Z przyjemnością gościliśmy na spotkaniu Księdza Mariana Mikołajczaka, Proboszcza Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie oraz byłego, wieloletniego Prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego, stałych uczestników naszych spotkań oraz przyjaciół naszej Szkoły.

Zgromadzonych przywitała Dyrektor LO im. T. Zana pani Ewa Król. Następnie prowadzenie spotkania przejął Prezes Towarzystwa Cezary Grzelak.

Po złożeniu życzeń przez „oficjeli”, a także każdego z obecnych – kto miał taką potrzebę – podzieliśmy się jajeczkiem i składaliśmy sobie życzenia indywidualnie.

W drugiej części spotkania Prezes Towarzystwa przekazał krotką informację na temat Pikniku w Zanie, który odbędzie się w dniu 8 czerwca br., i zaprosił wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowy Program Pikniku oraz omówienie poszczególnych punktów programu zamieszczono na stronie internetowej Towarzystwa. Prezes poinformował również o przygotowaniach do obchodów 35‑lecia Towarzystwa, które odbędą się w połowie października br.

Jeszcze długo po zakończeniu oficjalnych wystąpień toczyły się rozmowy i wspomnienia. Na podkreślenie zasługuje serdeczna atmosfera spotkania. Chciałoby się powiedzieć: jak zwykle. Tym razem gościli z nami dawno nie widziani. Dla nich to atmosfera i pozytywne wzajemne relacje stanowiły niesamowitą wartość.

W spotkaniu wzięło udział około 80 osób.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za umożliwienie organizacji spotkania, a uczestnikom za przyjacielską atmosferę.

 

Zarząd Towarzystwa

 

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty