Spóźniona wiosna, nienajlepsza pogoda w II połowie kwietnia nie przeszkodziły nam, absolwentom Zana spotkać się w Szkole przy wielkanocnym jajku.
    Przyjemnie znaleźć się w tym samym budynku, w którym przed laty pełni nadziei na udane dorosłe życie składaliśmy egzamin dojrzałości. To nic, że wtedy wyglądaliśmy inaczej. Mimo pobielałych włosów i zmienionych twarzy jednak rozpoznajemy się, łączy nas wszystkich wielki sentyment do kochanej,”Starej Budy”. Każdy z nas zachował we wdzięcznej pamięci profesorów, koleżanki , kolegów i nie sposób pominąć spotkania z Nimi.
    Był z nami dawny dyrektor, prof. Stefan Gierwatowski, prof. Bronisław Siemdaj, oczywiście obecna dyrektor Liceum Zana , pani Małgorzata Kucharska, profesorowie aktualnie wykładający w naszej Szkole.
    Rangę tego spotkania podniosła obecność Jego Ekscelencji Arcybiskupa Henryka Hosera, naszego absolwenta, który od dwóch lat świętuje z nami Wielkanoc i Boże Narodzenie.
    Nie zapomniał o zaniakach prezydent Pruszkowa, pan Jan Starzyński, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, pan Zdzisław Sipiera.
    Swojskie dźwięki akordeonu wspomagały ogólny śpiew pieśni wielkanocnych.
    W części oficjalnej spotkania prezes naszej organizacji , Piotr Hoser wręczył Dyplomy Członka Honorowego Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Wyróżnienia tego dostąpili:
    Ks. prof. Wojciech Tabaczyński
    Ks. prałat Marian Mikołajczak
    Prof. Bronisław Siemdaj
    Zdzisław Sipiera
    Marek Prędota

    ABSOLWENTÓW ROŚNIE KLAN
    BĄDŹMY RAZEM, WIWAT ZAN !

Barbara Łosiewicz-Ratyńska – matura 1953

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty