8 kwietnia obchodziliśmy 106 urodziny najstarszej absolwentki Liceum Tomasza Zana, kol. Haliny Dobrowolskiej.
Jubilatka oczarowała nas. Z Jej twarzy emanował spokój, jakieś wyciszenie, pogoda ducha połączone z sympatycznym uśmiechem i trudno było uwierzyć, że mamy przed sobą osobę ponad 100 letnią.
Obecni na uroczystości: wicestarosta powiatu pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza, prezydent Pruszkowa Pan Jan Starzyński, przedstawiciele mediów z dyrektorem Biblioteki Pruszkowskiej Panem Grzegorzem Zegadło na czele, prezes i wiceprezes Towarzystwa Absolwentów Liceum im. Tomasza Zana kol. Piotr Hoser i kol. Barbara Ratyńska wszyscy byli pod wrażeniem silnej osobowości Pani Haliny, Jej doskonałego wyglądu, jak i sprawnego umysłu.
Obdarzyła gości rzeczową rozmową, poczuciem humoru, pamięta wydarzenia z przeszłości jak i sprawy bieżące. Do niedawna pisała wiersze, a ma ich nie mało. Dzięki życzliwości prezydenta Pruszkowa został wydany zeszyt z Jej wybranymi utworami zatytułowany „Ja nie ryba” , którym obecni na Jubileuszu zostali obdarowani. To bardzo rzadko spotykane, by po tylu latach życia organizm człowieka tak dobrze funkcjonował.
W rozmowie Jubilatka mówiła nam , że bardzo ważna w życiu jest życzliwość dla ludzi, dążenie do zgody, szukanie dobrej strony każdego zdarzenia. Zapamiętamy te wskazówki.
Życzymy Koleżance Halinie, by jeszcze przez wiele lat cieszyła się dobrym zdrowiem wśród kochającej rodziny i przyjaciół w poczuciu satysfakcji z dobrze spełnionego życia.

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty