W gościnnych murach naszej Szkoły spotkaliśmy się tuż po Świętach Bożego Narodzenia, 28 grudnia. Termin wydawał się trochę niefortunny, bo przecież przygotowania do Sylwestra mogły uniemożliwić absolwentom udział w uroczystości. Jednak obawy organizatorów nie potwierdziły się, frekwencja dopisała.
    Kiedy Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser, też absolwent Zana w serdecznych słowach powitał zebranych odwołując się do wieloletniej tradycji Liceum Zana, jego niezapomnianych Profesorów, którzy dużo wnieśli w życie każdego z nas, poczuliśmy się jakąś emocjonalnie związaną wspólnotą. To sprawiło, że przedłużyły się przyjacielskie rozmowy, po prostu nie można było szybko wracać do domu.
    Dla podtrzymania świątecznej atmosfery Basia przeczytała wiersz Wojtka Młynarskiego, też zaniaka, który w mistrzowski sposób opisał Święta Bożego Narodzenia porównując je do „promyka nadziei i dobroci”. Wiersz bardzo wzruszający.
    Prezes Towarzystwa Piotr Hoser przypomniał, że nasza organizacja istnieje już 30 lat i jubileusz ten przypada na rok 2014. Wszyscy chcemy uczcić tę rocznicę, jak ? Nie do końca wiemy. Na pewno odbędzie się spotkanie absolwentów i PTK-N wyda Przegląd Pruszkowski w całości poświęcony Liceum Zana. Proponujemy umieścić w nim wspomnienie zaniaków dotyczące ciekawych wydarzeń w Szkole. Tu apelujemy do Koleżanek i Kolegów : opiszcie zapamiętane sytuacje poważne, te „na serio” i te z przymrużeniem oka, humorystyczne, a że nigdy nie brakowało uczniom pomysłowości i dowcipu , mogą one stanowić ciekawą lekturę. Teksty prosimy przysyłać na adres : bratynska@wp.pl w miarę szybko, bo przed nami sporo pracy, czasu nie za wiele, gdyż obchody 30-lecia planujemy na wrzesień, lub październik tego roku.
    Prosimy też o przysłanie propozycji jak możemy niewielkim kosztem uatrakcyjnić nasz jubileusz. Bardzo liczymy na Waszą pomoc.
    U progu Nowego Roku życzymy, aby 2014 rok był wyjątkowo szczęśliwy dla naszych Profesorów, Absolwentów i całej Szkoły.

Zarząd

Strona 100 lecia Zana
Logo 100 lecia
Strona Liceum

Logo Towarzystwa

Współpraca

Zapraszamy do współpracy

Koleżanki i Koledzy Aby stać się członkiem Towarzystwa wystarczy po zapoznaniu się ze statutem wypełnić deklaracje członkowską i wysłać ją na adres korespondencyjny podany w zakładce kontakt z nami. Składka członkowska wynosi 50 złotych rocznie.

Kontakt

Niezbędne linki
Dokumenty